2014
10.27

Titulky S05E08

s05e12

Titulky jsou hotové.

Doporučuji ještě v horizontu příštích dnů a týdnů zavítat na tuto stránku. Možná se tu objeví nějaké zajímavosti, případně videa. Ale opět – raději nic nebudu slibovat 🙂

Jinak pár poznámek k poslednímu dílu.

V závěrečných scénách je několik elementů poukazujících na život okolo Nuckyho, Gillian a Jimmyho. Kluci, kteří projdou okolo Nuckyho, jsou z univerzity v Princetonu. Jimmy Darmody nechal Princeton, aby šel do války. Písnička, kterou jeden ze studentů zpíval, poukazovala na to, za čím si Nucky v životě šel. Billboard, na který se Nucky předtím podíval odkazoval na slavnostní průvod, kterého se Gillian zúčastnila, když jí Nucky žádal o to, aby šla za tím bohatým pánem. Mimo to na něm bylo číslo 39. Je možné, že to byl odkaz na rok 1939, kdy byl skutečný Nucky Johnson zatčen za daňové úniky. Navíc ho ve finální scéně dva agenti z finančního úřadu sledovali a možná se ho chystali zatknout, i přestože byl rok 1932 – ale proto možná ty odkazy na budoucnost v průběhu dílu. Prostě a jednoduše Nuckyho dohnala minulost.

Ještě bych rád utnul nevoli ohledně Nuckyho smrti. Nucky byla smyšlená postava pouze inspirovaná tou skutečnou (Nucky Johnson), který zemřel až v roce 1968 v 85 letech. V seriálu je víc takových postav. Například i Commodore Louis Kaestner se ve skutečnosti jmenoval Louis Kuehnle a zemřel až v roce 1934 – v seriálu mrtev už přes 10 let. Dr. Narcisse byl insporovaný skutečnou postavou jménem Casper Holstein, ten zemřel až v roce 1944. Nuckyho německý sluha Eddie Kessler skutečně existoval avšak se jmenoval Louis Kessel.
.


29 comments so far

Add Your Comment
  1. Serial super…ale nemůžu se zbavit pocitu že byl doslova utnutý kvůli tomu aby HBO měla peníze na Game of Thrones

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. Cela tato sezona byla uplne mimo. Proc museli preskocit X let v deji v porovnani s minulou?

    Thumb up 0 Thumb down 0

  3. Mě to přijde jako najednou utnutý. Čekal jsem, že se tam ještě trochu popasujou s Margaret, že nakonec vytáhne Gillian z blázince a nasadí ji na Luciana a sám že bude investovat do fabriky na televize…a pak najednou bác ho. Konec na prd.

    Thumb up 0 Thumb down 0